حرکات ساعد

حرکات مچ دست در ۴ جهت توسط عضلات ساعد صورت می گیرد. از این رو تقویت عضلات این ناحیه برای جلوگیری از آسیب مفصل مچ بسیار مهم است. حرکات ساعد به دو بخش اصلی جلوساعد و پشت ساعد تقسیم شده که هر دو بخش باید هفته ای یکبار مستقیما بعد از تمرین جلوبازو در یک برنامه کامل تمرینی انجام شوند.

حرکات ساعد با دمبل

اگر پیوسته روی عضلات پشت بازو یا جلوبازو تمرکز کرده اید، بهتر است بدانید که توجه روی عضلات ساعد باعث تناسب و زیبایی بیشتر دست ها می شود و بهتر است از آن ها غافل نشوید. با استفاده از دمبل می توان با تمرکز و نیروی بیشتر و در حالات مختلف هر دو بخش اصلی عضلات ساعد را تقویت کرد.

حرکات ساعد با هالتر

علاوه بر دمبل، می توانید از هالتر نیز برای تقویت عضلات ساعد کمک بگیرید. هالتر وسیله ای است که برای حجیم سازی عضلات ساعد با آسیب کمتر کاربرد دارد و می توانید حرکات مختلف و متنوعی را با این وسیله انجام دهید. شما با قرار دادن این حرکات در برنامه منظم قدرتی خود، می‌توانید به تناسب بیشتر عضلات دست هایتان کمک کنید.

حرکات ساعد با کش

برای ایجاد تنوع در حرکات ساعد دست، یکی از بهترین گزینه‌ ها حرکات ساعد با سیم‌کش است. شما می توانید در باشگاه ورزشی بوسیله دستگاه‌های سیمکش و یا حتی در منزل با استفاده از کش بدنسازی این حرکات را انجام دهید و قدرت دست هایتان را بیشتر کنید.

حرکات ساعد با دستگاه

از رایج‌ترین حرکات ساعد برای تقویت و حجیم ساختن هر دو گروه عضلات ساعد، حرکات روی ساعد و پشت ساعد با دستگاه است. دستگاه که به آن ماشین نیز گفته می شود با کمک وزنه و کش روی عضلات شما فشار وارد می کند. بهتر است حتما این تمرین ها را در برنامه ورزشی خود قرار دهید تا عضلات ساعد و فلکسور قوی تری داشته باشید.