حرکات بدنسازی

حرکات بدنسازی بر هایپرتروفی یا رشد عضلانی، ساخت و کنترل عضلات تمرکز دارد. هر تمرین معمولاً بر روی یک گروه عضلانی خاص تمرکز می‌کند.

 به فردی که در این فعالیت مشغول است بدنساز گفته می شود. بدنسازی در درجه اول برای اهداف زیبایی شناسی انجام می شود و بعد از آن اگر در مسیر درست پیش بروید به هدف بزرگ سلامتی نیز می رسید.

هدف از تمرین بدنسازی با یک تمرین تناسب اندام عمومی، متفاوت است. یک روال تناسب اندام در درجه اول عضلات را تقویت می کند و به کاهش وزن کمک می کند. در حالی که تمرین بدنسازی برای افزایش توده عضلانی یا “افزایش حجم ” طراحی شده است.

تمرینات بدنسازی

تمرینات بدنسازی نوعی تمرینات با وزنه هستند که بر اندازه و شکل عضلات تاکید دارند. تمرینات معمولاً 60 تا 90 دقیقه طول می کشند. افزایش وزنه و کاهش تکرارها معمولاً نتایج بدنسازی را بهبود می بخشد. به طور کلی، بدنسازی شامل سه تا پنج تمرین در هفته است و بر تکرارهای آهسته و متمرکز با رعایت دقیق تکنیک تاکید دارد. برخی از بدنسازان پیشرفته 6 بار در هفته ورزش می کنند، اما افراد مبتدی نباید بیش از سه بار در هفته تمرین کنند. همچنین، بدنسازان عموماً وزنه های آزاد (هالتر و دمبل) را در عضله سازی مؤثرتر از دستگاه های ورزشی می دانند.

انواع حرکات بدنسازی

حرکات بدنسازی بسیار گسترده هستند و با وسایل مختلف انجام می شوند. حرکات بدنسازی با کش، حرکات بدنسازی با دمبل، حرکات بدنسازی با هالتر و … از جمله این حرکات هستند. فیتکده این حرکات را صحیح ترین شکل ممکن همراه با ویدیو و آموزش متنی برای موفقیت هرچه بیشتر شما آماده کرده است.

آموزش حرکات بدنسازی

آموزش حرکات بدنسازی بسیار مهم است. زیرا درست انجام دادن حرکات شما را به اهداف خود نزدیک می کند. در حالیکه اشتباه انجام دادن حرکات ممکن است شما را با آسیب های جسمی مواجه کند. پس برای آموزش صحیح حرکات بدنسازی با فیتکده همراه باشید.