حرکات کول

حرکات کول در جهت تقویت ماهیچه‌ های ذوزنقه ای یا همان عضلات کول انجام می شوند که در بالا تنه بدن قرار گرفته‌ اند. فرم دادن به این ماهیچه ها برای داشتن یک اندام متناسب و ایده آل ضروری است. از طرفی کول وظیفه بالا آوردن کتف را بر عهده دارد و تقویت آن به قوی تر شدن شما در انجام حرکات کتف و سرشانه کمک می کند. فراموش نکنید که برای داشتن کول های حجیم هر سه مورد تمرین، رژیم و استراحت به یک اندازه مهم هستند. از این رو مشورت با یک مربی باتجربه می تواند به شما کمک کند بهتر و سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسید.

حرکات کول هالتر

با استفاده از هالتر می توان حرکاتی مختص عضلات کول مانند شراگ هالتر از پشت و جلو و یا هالتر کول دست جمع را انجام داد. با این حرکات می توان به تقویت عضلات این ناحیه که شامل فیبرهای بالایی، میانی و پایینی هستند، پرداخت. در حرکات کول هالتر از جلو و پشت عضله کول بالایی تقویت می شود. از عضلات ثانویه که در این تمرین درگیر می شوند می توان به عضلات دلتوئید، ساعد، و دوسر بازویی اشاره کرد.

حرکات کول با دمبل

از حرکات بسیار پرفایده ای که با استفاده از دمبل برای تقویت عضلات ذوزنقه‌ ای انجام می شوند، مانند شراگ دمبل، کول دمبل، نشر جانب دمبل، نشر خم دمبل ایستاده و … غافل نشوید. زیرا از این طریق می توانید فشار قابل توجهی را به عضلات این ناحیه وارد کنید. اگر قصد پرورش عضلات کول خود را دارید، حتما از یک مربی و متخصص ورزشی کمک بگیرید.

حرکات کول انفجاری

از حرکات انفجاری برای آوردن فشار مضاعف به عضلات ناحیه کول استفاده می شود. با این حرکات می توانید عضلات کول حجیم تر و زیباتری داشته باشید و به تقویت عضلات بالاتنه خود کمک کنید. به طور کلی حرکات کول انفجاری متنوعی وجود دارد که می توانید با کمک مربی خود مناسب ترین آن ها را برای خود انتخاب کنید. اما فراموش نکنید که داشتن یک برنامه متنوع می تواند سرعت عضله سازی شما را بالاتر ببرد.