حرکات پشت بازو

عضلات ناحیه پشت بازو که از قسمت بالای بخش زیرین استخوان بازو شروع شده و تا استخوان ساعد امتداد می یابد، وظیفه حرکاتی مثل باز کردن مفصل آرنج، هل دادن و باز کردن دست‌ ها به سمت جلو را برعهده دارند. تقویت این عضلات که از سه بخش سر میانی، سر بلند و سر جانبی تشکیل می‌ شوند، نقش مهمی در قدرت عمومی دست های شما دارند و به انجام سایر حرکات بدنسازی مثل پرس سینه کمک چشمگیری می کنند.

حرکات پشت بازو با دمبل

عضلات سه سر بازویی یا همان پشت بازو را می توان با حرکات متنوعی همراه با دمبل در وزن های مختلف پرورش داد. برای این کار گاهی از دو دمبل برای دو دست به صورت جداگانه و گاهی از یک دمبل برای تقویت عضلات سه سر بازویی هر دو دست بصورت همزمان استفاده می شود. این حرکات به دلیل وجود دمبل در وزن‌ های سبک تر بیشتر برای ورزشکاران مبتدی مناسب است.

حرکات پشت بازو با هالتر

در صورت عدم آسیب دیدگی، اگر به دنبال حرکات سنگین تر برای تقویت بیشتر عضلات سه سر بازویی خود هستید، حرکات پشت بازو با هالتر را به شما پیشنهاد می‌ کنیم. هالتر این امکان را به شما می دهد که تمرین ها را با وزنه های سنگین تر انجام دهید و بدون هیچگونه محدودیتی هر وزنه ای که بخواهید به آن اضافه کنید.

حرکات پشت بازو با دستگاه

برای ایمنی بیشتر و همچنین تعادل و توازن در حرکات پشت بازو می توان از دستگاه استفاده کرد. دستگاه‌ های پشت بازو در عین کاربردی بودن، نسبت به حرکات با دمبل و هالتر محدودتر هستند، اما مکمل خوبی برای آن ها محسوب می شوند. به عنوان مثال حرکات پشت بازو سیمکش و پشت بازو دیپ دستگاه را می توانید در باشگاه برای تقویت عضلات پشت بازوی خود انجام دهید.

حرکات پشت بازو با کش تمرینی

تمرینات و حرکات پشت بازو با کش تمرینی بسیار متنوع است و شما می توانید به راحتی این حرکات را در منزل یا محل کار خود انجام دهید. به ویژه اگر تازه کار هستید و عضلات پشت بازوی شما ضعیف است، این کش ها می توانند به شما کمک کنند بدون آسیب و به تدریج عضلات خود را تقویت کنید. زیرا تمام حرکات با وزن بدن انجام شده و هیچ وزنه یا فشار مضاعفی به بدن شما وارد نمی شود.