حرکات جلوبازو

عضلات جلو بازو در انجام حرکات روزمره و همچنین تقویت نواحی مفصلی آرنج و کتف نقش بسزایی دارند. عضلات جلو بازو یا به عبارت بهتر عضلات دوسر بازویی از بالا به بخش پایینی مفصل کتف و از پایین به بخش بالایی مفصل آرنج متصل هستند، از این رو به آن‌ها عضلات دوسر بازوئی گفته می شود. این ماهیچه ها وظیفه جمع کردن آرنج به داخل، بردن دست به سمت بالا در مفصل کتف و همچنین گردش ساعد به بیرون و بصورت ساعتگرد را بر عهده دارند. حرکات گوناگونی برای تقویت عضلات این بخش وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

حرکات جلوبازو با دمبل

شما می توانید با استفاده از دمبل حرکات متنوعی را برای تقویت بخش های مختلفی از عضلات دوسر بازوئی انجام دهید. در واقع تنوع در حرکات با دمبل برای تقویت این بخش از عضلات بسیار زیاد است. بطور مثال اگر شما با عدم توازن در توان و حجم عضلات بازوی دو دست خود، که بسیار بین ورزشکاران شایع است، مواجه هستید، می توانید با استفاده از دمبل بصورت جداگانه و یکطرفه عضلات بازوی خود را پرورش دهید تا به تعادل و حجم مطلوب خود برسید.

حرکات جلوبازو با هالتر

از آنجایی که میزان وزن در دمبل ها محدود است و در واقع پس از مدتی برایتان سبک می شوند، باید از وزنه های سنگین تری استفاده کنید. هالتر یکی از بهترین گزینه ها برای انجام حرکات جلوبازو با وزن سنگین است و فشار مضاعفی را به عضلات شما وارد می کند. همچنین شما برای اضافه کردن وزنه های بیشتر به هالتر با محدودیت مواجه نیستید و می توانید هرچقدر دوست دارید وزن هالتر را زیاد کنید و حرکات مختلفی را با آن انجام دهید.

حرکات جلوبازو با دستگاه

معمولا کار با دستگاه برای تقویت جلو بازو مورد توجه ورزشکاران، از سطوح مبتدی تا پیشرفته، می باشد. زیرا دستگاه بصورت متوازن و کاملا ایمن این امکان را برای شما فراهم می کند که عضلات خود را تقویت کنید و احتمال اشتباه انجام دادن حرکات را بسیار کاهش می دهد. این دستگاه‌ ها که از سیم‌ کش و وزنه‌ های مختلف تشکیل شده اند، می توانند در رشد عضلانی شما بسیار موثر باشند. استفاده از آن ها بسیار ساده است و می توانید با توجه به توان خود وزنه مناسب خود را انتخاب کنید.

حرکات جلوبازو با کش تمرینی

عضلات جلوبازو در حجیم و زیبا جلوه دادن دست های شما نقش بسزایی دارند. اما ممکن است برخی افراد به دلایل مختلف نتوانند باشگاه بروند و ترجیح دهند که در خانه ورزش کنند. یکی از راه‌ کارها برای این دسته از افراد استفاده از کش‌ های تمرینی است. این کش ها به راحتی در دسترس و قابل حمل هستند و می توانید با استفاده از آن ها حرکات مختلف و متنوعی را در منزل یا محل کار برای تقویت عضلات دوسر بازویی خود انجام دهید.