حرکات زیربغل و پشت

هنگاهی که باری را بلند می‌ کنید، طولانی مدت سر پا می‌ایستید و یا مدت زیادی رانندگی می کنید، کمر شما فشار زیادی را تحمل می‌ کند. این فشار ابتدا روی عضلات کمر وارد می‌ شود و زمانی که عضلات کمر مقاومت خود را از دست می دهند، فشار مستقیم روی ستون فقرات شما وارد می شود. در نتیجه تقویت عضلات مختلف این ناحیه با استفاده از حرکات گوناگون، می تواند به شما در حفظ سلامت و همچنین قدرت و استقامت عمومی بدنتان کمک کند. عضله زیر بغل که یکی از عضلات کمر می باشد، از یک بخش بزرگ مثلثی شکل تشکیل شده و به شما در انجام حرکات کششی، شنا کردن و یا نفس کشیدن کمک می کند.

حرکات زیربغل با هالتر

مجموعه‌ ای از حرکات خاصی را می توان با هالتر و بصورت کششی انجام داد که می توانند عضله زیربغل شما را تقویت کنند. مهم است که این حرکات بصورت صحیح اجرا شوند تا از آسیب‌ های احتمالی جلوگیری شود.

تمرینات زیربغل با دمبل

علاوه بر هالتر، حرکات متنوعی برای تقویت بخش‌ های مختلف عضله زیربغل وجود دارد که با دمبل انجام می شوند. این حرکات با تمرکز بیشتر روی عضله زیربغل شما، شرایط رشد عضلانی این بخش را مهیا می‌ کنند.

حرکات زیر بغل با کش

برای تقویت عضلانی این ناحیه میتوان با کش تمرینی یا دستگاه سیم‌کش به پرورش عضلات زیربغل پرداخت. از مزایای کش تمرینی این است که شما می توانید به راحتی در منزل ورزش کرده و عضلات خود را بسازید. اما حرکات زیربغل سیمکش را حتما باید در باشگاه و تحت نظر مربی انجام دهید.

حرکات زیر بغل با دستگاه

از پرطرفدارترین حرکات زیربغل، حرکات زیربغل با دستگاه است که با دستگاه‌ های مختلفی بصورت سیم کش یا وزنه‌آزاد و یا حرکتی که با وزن بدن است، مثل بارفیکس انجام می شود. این حرکات با وارد کردن فشار مضاعف بر عضلات این ناحیه می توانند عضلات زیربغل قوی و پولادین را در شما ایجاد کنند.